Gdzie znaleźć szkolenia, które pomogą nam podnieść kwalifikacje zawodowe?

Pierwszymi krokami jakie powinniśmy podjąć w celu odszukania interesującego nas szkolenia powinni być przejrzenie ofert w internecie, urzędach pracy w całym kraju oraz w Regionalnych Ośrodkach EFS. Dzisiejsze czasy wymagają od nas ciągłego podnoszenia kwalifikacji zawodowych, nawet jeśli posiadamy teoretycznie stabilne zatrudnienie. Jeśli nie chcemy wpaść z obiegu musimy być na bieżąco. 

Szkolenia ogólnokrajowe

Warto zorientować się w oferowanych szkoleniach przez Unię Europejską, która zazwyczaj funduje tego typu możliwości podnoszenia kwalifikacji. Bieżące informacje można znaleźć na stronie internetowej www.inwestycjawkadry.info.pl, która prowadzona przez przez PARP. Znajdują się tam oferty szkoleń płatnych i bezpłatnych finansowanych przez środki unijne na terenie całej Polski.
Także urząd pracy ma obowiązek poinformować nas o dostępnych szkoleniach, nie musimy stawić się tam osobiście, bo wystarczy systematycznie wchodzić na ich stronę internetową.
Tego typu wiadomości powinny być ogólnodostępne, lepiej jednak trzymać rękę na pulsie i samemu szukać ofert dla siebie w internecie.

Studia finansowane przez Unię Europejską

Dużym plusem jest fakt, że istnieje fundusz europejski, który może sfinansować studia na wyższej uczelni. Niestety nie dostaniemy dotacji indywidualnej na edukację na uniwersytecie, tego typu zasoby są przyznawane poszczególnym uczelniom, dzięki czemu to one proponują darmowe lub korzystne finansowo warunki kształcenia. Warto to sprawdzić, jeśli mamy na myśli jakiś konkretny kierunek.

Urlop na edukację

Niestety zazwyczaj kursy i szkolenia finansowane przez Unię Europejską odbywają się w dni robocze w godzinach porannych. Gdy jednocześnie pracujemy możemy ubiegać się o urlop, oczywiście gdy dokształcanie się przebiega za zgodą lub z inicjatywy pracodawcy. W przypadku, gdy nasze szkolenie kończy się egzaminem lub uzyskaniem powszechnie uznawanego certyfikatu można wystąpić o dni wolne od pracy. Dotyczy to na przykład zdania matury, otrzymania dyplomu studium zawodowego, uprawnień spawalniczych czy dostania prawa jazdy i nie tylko. 
Dotyczy to urlopu płatnego. Nasz pracodawca może za porozumieniem z pracownikiem może udzielić także dni wolnych, które nie będą płatne ale zazwyczaj dotyczy to podjęcia szkolenia. Zanim podejmiemy decyzję o dokształcaniu się warto tą sprawę najpierw omówić z pracodawcą, aby nie zmagać się z tego typu problemem po fakcie.

Pamiętaj, ze dobrym pomysłem mogą okazać się profesjonalnie przeprowadzone kursy SEP, które na pewno zwiększą naszą konkurencyjność na rynku pracy!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.