Czy zostać wizażystą?

W dzisiejszych czasach wizażysta stał się bardzo popularnym zawodem. Kiedyś była to osoba za kulisami, która bardzo często nie była rozpoznawalna. Dzisiaj wizażyści chwalą się swoimi pracami, dają rad w telewizji i internecie, a bardzo często posiadają również swoją znaną markę kosmetyków. Aby zostać wizażystą trzeba umieć więcej niż pomalować rzęsy. Wbrew pozorom to nie jest zawód dla każdego. Trzeba mieć ogromną chęć pogłębiana wiedzy, poznawania nowych trendów, chęci wyjazdów do innych miast na szkolenia.

Przede wszystkim jednak trzeba być bardzo precyzyjnym, skupionym, posiadać zdolności artystyczne i wiele cierpliwości oraz być odpornym na stres i niemiłych klientów. Musimy mieć również dużo wyobraźni i potrafić sprecyzować, czego oczekuje od nas klient. Wiele jest aspektów, które musimy spełnić, ale bez wykształcenia nasze umiejętności nie dadzą nam zarobku. Aby zostać jednym z wysokiej klasy wizażystów i tak będziemy zaczynać od pracy w salonie kosmetycznym lub w drogeriach, jednak jest to dobry początek do nabrania wprawy w makijażu i w kontakcie z klientami. Istnieje spór pomiędzy wyborem kursu a szkoły. Jeden i drugi wybór może okazać się dobry, jednak sprawdźmy wcześniej sposób kształcenia. Kursy kilkugodzinne nie dadzą dużą wiedzy, jednak są kilkudniowe, na których trener pokazuje i objaśnia wszystko krok po kroku.

Jaki kurs wybrać?
Najlepszym wyborem kursu będzie ten, na którym jest trener o dobrej opinii i na którym będzie mało osób. Z racji tego, że dużo osób powoduje zamieszanie, a trener nie może podejść do każdego indywidualnie. Możemy wtedy zadać pytanie lub skoryguje on nasze błędy. Szkoły, które oferują kształcenie kosmetyczne, też nie są sobie równe. Warto jest sprawdzić, jaki jest poziom nauczania, ile jest godzin praktycznych i ile osób po ukończeniu danej szkoły pracuje w zawodzie. Jest to bardzo istotne, gdyż wielu uczniów po ukończonej szkole nie potrafi znaleźć pracy z powodu braku wystarczających umiejętności.

Na co zwracać uwagę?
Każdy kurs kosztuje i chociaż warto wybrać te droższe bardziej profesjonalne, to te tańsze również mają jakąś wartość edukacyjną. Nie skreślajmy salonów kosmetycznych, które w ciągu kilku godzin przeprowadzają kurs, ponieważ zaangażowanie kosmetyczek może być na tyle duże, że wyniesiemy z kursu dużo przydatnej wiedzy. Jednak warto jest poczytać recenzje na temat danego kursu, szkoły, czy szkolenia.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.