50 plus – szkolenia i staże

W naszym społeczeństwie żyje wiele osób starszych, które z uwagi na brak odpowiednich kwalifikacji oraz problemów ze znalezieniem pracy są wykluczone zawodowo. Z uwagi na ten fakt od pewnego czasu istnieje program 50 Plus, który zapewnia takim osobom szkolenia oraz staże, które stają się dla nich nie tylko źródłem dochodu, ale także możliwością powrotu na rynek pracy. Nie ma nic gorszego niż utrata pracy i pozostanie samemu w domu. Taki stan powoduje pogłębianie się frustracji oraz wywołuje wiele problemów natury psychicznej.

Szkolenia dla osób +50
Szkolenia, na jakie kierowane są osoby powyżej 50 roku życia, są bardzo zróżnicowane. Bardzo często nie mają nic wspólnego z ich wykształceniem oraz doświadczeniem zawodowym. Istnieją także szkolenia zawodowe, które pomagają w rozwoju nabytych już we wcześniejszej pracy umiejętności, co może przełożyć się na możliwość znalezienia lepiej płatnej pracy lub rozwoju w danym zawodzie, jaki wykonujemy.

Skorzystaj z konsultacji zawodowej!
Osoby, które nie mają dużego pojęcia o tego typu szkoleniach lub nie wiedzą, z jakiego rodzaju kursu skorzystać powinny skonsultować się ze swoim doradcą zawodowym. Po wstępnej analizie umiejętności pomoże on w dopasowaniu odpowiedniego szkolenia, które przyniesie korzyści, a nie będzie kolejną nic niewartą umiejętnością w CV osoby starszej. Tego typu szkolenia bardzo często finansowane są z różnych funduszy Europejskich, które stworzone zostały właśnie w celu poprawy umiejętności zawodowych mieszkańców Unii Europejskiej.

Dofinansowanie do szkoleń
Tego typu szkolenia finansowane są przez Europejski Fundusz Społeczny oraz Fundusz Pracy, jednak czasami samodzielnie możemy znaleźć interesujący nas kurs lub szkolenie. Co w takim przypadku możemy zrobić, aby uzyskać finansowanie? W takim przypadku możemy ubiegać się o sfinansowanie szkolenia lub nawet studiów podyplomowych przez Urząd Pracy. Urząd może pokryć tego typu szkolenia w kwocie do 11 tysięcy złotych, jest jednak jeden warunek. Musimy mieć ukończone 45 lat i nie ma znaczenia czy obecnie pracujemy, czy jesteśmy bezrobotni.

Do bardzo popularnych szkoleń należy zaliczyć kursy szkoleniowe. Osoby 50+ bardzo często starają się uczyć nowych języków, które pozwalają im zdobyć lepszą pracę lub podróżować na emeryturze. Tego typu szkolenia są w pełni finansowane przez odpowiednie fundusze. Najpopularniejszymi językami jest język angielski oraz niemiecki, ale spotkać można szkolenia z innych europejskich języków.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.