Podstawowa wiedza o pracy wizażystki

Aby dowiedzieć się, na czym polega praca wizażystki, najlepiej porozmawiać z kobietami, które posiadają już kilkuletnie doświadczenie. Jako małe dziewczynki, każda z nas podkradała kosmetyki mamie i próbowałyśmy dorównać modelkom, czy gwiazdom z okładek magazynów. Jednak nie było to łatwe. Tak samo nie jest proste być profesjonalną wizażystką.

Na czym polega praca makijażystki?
Makijaż jest znany od wielu tysięcy lat. Już Kleopatra ozdabiała swoją twarz i dbała o skórę myjąc się w kozim mleku. Na tym właśnie w skrócie polega praca wizażystki. Jest to umiejętność rozpoznania cery, dobrania do niej kosmetyków oraz umiejętne dobranie makijażu i stylizacji. Make-up w dzisiejszych czasach bardzo się rozwinął. Gamy kolorystyczne, które posiadamy np. w cieniach do powiek, nie pasują do każdej kobiety, a tylko nieliczne kolory. Kamuflaż i umiejętność skorygowania kształtu twarzy, nosa, czy oczu również nie jest proste. Dlatego powstało tak wiele kursów, które co jakiś czas bazują na nowinkach. Jednak nie każda dziewczynka może w dorosłym życiu zostać wizażystką.

Cechy idealnej wizażystki?
Do tej pracy trzeba mieć umiejętność rozmawiania z ludźmi, musimy wiedzieć, czego oczekuje od nas klientka i musimy posiadać umiejętność wykonania tego zadania. Musimy znać każdy kształt twarzy, czy poszczególnych części twarzy oraz wiedzieć, na czym polega gra światło-cieniem, żeby nasza klientka wyglądała idealnie. Musimy również posiadać duże pokłady ambicji, precyzji i cierpliwości, ponieważ bez tego nawet najlepsza szkoła nie zrobi z nas wizażystkę. Aby zostać wizażystą, trzeba skończyć szkołę policealną, dwuletnią o kierunku kosmetycznym lub ukończyć szkołę wyższą na kierunku kosmetolog. Jednak braki w wiedzy i umiejętności praktyczne najlepiej zdobywać na kursach przeprowadzanych przez osoby z profesjonalnym sprzętem i fachem w rękach. Po uzbieraniu wiedzy i umiejętności swoje zdolności możesz wykorzystać w pracy w telewizji, w teatrze, w agencjach dla modelek, salonach kosmetycznych lub być niezależną wizażystką, która prowadzi tylko takie usługi. Wizażysta posiada dobre zarobki, bo od 2000 do 5000 zł miesięcznie. Zależy to od tego, gdzie jesteśmy zatrudnieni i ilu klientów posiadamy. Jeśli zostaniemy słynnymi wizażystkami, dodatkową pensję otrzymamy, reklamując znane marki w prasie, w telewizji lub zakładając własną markę kosmetyków, która będzie się świetnie sprzedawać.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.