Czego dotyczy kurs wizażu i stylizacji

Bardzo pożądanym ostatnio zawodem jest bycie ekspertem w dziedzinie stylizacji lub wizażu. Wiele z nas chciałoby mieć dobry zawód najlepiej w telewizji, teatrze lub w agencji modelek, które są również dobrze płatne. Jednak, by zdobyć taką posadę, należy mieć ogromne umiejętności praktyczne, które wiążą się z odbyciem kursu lub zdobycia wiedzy w szkole. Kursy i kształcenie w szkole posiadają tę samą tematykę, jednak w zależności od ilości godzin przeznaczonych na podzielenie się z nami wiedzą, dostajemy różne ilości godzin zajęć praktycznych i teoretycznych. Kursy zazwyczaj trwają od kilku do kilkunastu godzin, na których większą uwagę poświęca się pracy praktycznej. Dowiadujemy się, skąd wywodzi się makijaż, jak poprawnie go zrobić.

Czego nauczymy się na kursach wizażu?
Nauczymy się makijażu dziennego, wieczorowego, ślubnego, a także do zdjęć. Dowiemy się jak poprawnie skorygować kształt twarzy, jak dobrać idealny kolor cieni, podkładu do naszej modelki, co zakryć a co uwidocznić. Wszystko to, a nawet jeszcze więcej jest tematem wszystkich kursów wizażowych. W szkołach dostaniemy również więcej teorii, która jest bardzo przydatna, jednak praktyczne zajęcia będą zależały od umiejętności prowadzącego zajęcia, a często nawet od jego predyspozycji.

Kursy - na co zwrócić uwagę?
Kursy stylizacji są poszerzone o dodatkowe dziedziny jak fryzjerstwo i moda. Dowiemy się dokładnie nie tylko jak zrobić pasujący makijaż, ale także jaka fryzura będzie odpowiednia i jakie ubrania podkreślą sylwetkę modelki. Dostaniemy również wykaz czasopism, które są niezbędne do poszerzania naszej wiedzy. Po kursach i po szkole mamy możliwość stażu albo w salonach kosmetycznych, albo razem z naszymi trenerami na planach zdjęciowych, gdzie będziemy próbować swoich umiejętności na profesjonalnych modelkach. Warto jest zauważyć, że taka praca wymaga od nas nie tylko umiejętności zrobienia makijażu, ale również dopasowania go do całości ubioru, scenografii i fryzury. Egzamin końcowy polega na zrobieniu makijażu oraz odpowiedniego przedstawieniu go. Jednak tematykę wybiera komisja, a nie my sami. Kształcenie w kierunku wizażysty i stylisty otwiera nam wiele drzwi. Musimy jednak ciężko pracować, pogłębiać wiedzę i mieć dużo cierpliwości, a nasze marzenia związane z tą pracą na pewno się spełnią. Po skończeniu kursu mamy możliwość pracować w zakładzie lub jeśli się uda nawet przy największych pracach filmowych.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.