Wybór kursu wizażu

W ostatnich latach wizaż stał się bardzo popularny. Wiele jest blogów i vlogów, z których możemy dowiedzieć się kilku porad lub zobaczyć jak zrobić dany makijaż. Jednak bez praktyki i umiejętności nasz makijaż nigdy nie wyjdzie taki, jak to pokazują nam profesjonalistki. A jeżeli chcemy zostać profesjonalnymi wizażystkami, to taka wiedza jest nic niewarta i potrzebujemy dobrego kursu, który pokaże i objaśni nam krok po kroku, na czym polega profesjonalny makijaż.

Jaki kurs wybrać?
Wiele jest kursów na rynku, które przekonują nas swoją ceną, reklamą, czy zdjęciami, które są najlepszymi dziełami danego salonu, czy szkoły. Gdy pójdziemy na kurs, nie raz okazuje się, że nasze pieniądze były wydane na marne. Nie wybierajmy kilkugodzinnych kursów, szczególnie gdy nie mamy podstaw. W kilka godzin nie zdążymy przyswoić nawet potrzebnej nam wiedzy teoretycznej. Warto jest poszukać droższego kursu, który trwa kilka dni, ale szczegółowo objaśni nam jakimi sprzętami mamy się posługiwać, który pędzel jest do pudru, a który do blendowania, na czym polega kamuflaż i odpowiedni dobór kolorystyczny.

Co jest ważne w pracy wizażystki?
Jednak, gdy nie posiadamy predyspozycji do zawodu, kursy na nic się nie zdadzą. Najlepiej jest zacząć od szkół z kierunkami kosmetycznymi, na których dowiemy się szczegółowo o anatomii człowieka, poznamy chemię kosmetyczną, która jest niezbędna w tej pracy oraz będziemy miały mnóstwo zajęć praktycznych, które sprawdzą nasze umiejętności i predyspozycje do tego kierunku kształcenia. Będziemy miały również wykształcenie kosmetyczne lub kosmetologiczne, które w tej pracy jest niezbędne. Oprócz wizażu poznamy tam również techniki dbania o naszą cerę, co jednak każda kobieta powinna wiedzieć. Dostaniemy tam również bardziej szczegółowe wytyczne dotyczące kontaktu z klientem, a w niektórych szkołach jest również możliwość pracy z klientem podczas nauki. Zajęcia praktyczne pozaszkolne to również dobry egzamin dla naszych umiejętności, a profesjonalna kosmetyczka może nam pomóc i podpowiedzieć, jak mamy postępować. Wracając jednak do kilkugodzinnych i kilkudniowych kursów, warto jest wybrać ten droższy, a najlepiej ze znanym wizażystą lub takim, który ma dobrą renomę. Warto jest przed wybraniem kursu skorzystać z pomocy na forach, gdzie często kobiety dzielą się swoimi doświadczeniami i opiniami na temat danej marki i kursu.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.