Co to jest biuro rachunkowe?

Jeśli planujesz zakładać firmę, to na pewno jesteś na to przygotowany nie tylko pod względem pomysłu, ale także zdążyłeś co nieco dowiedzieć się z prawa. A co z obeznaniem w takich kwestiach? Musisz wiedzieć czy się do takiej pracy nadajesz oraz jak wygląda zakładanie własnej działalności. Zapewne niektórzy stwierdzą, że jest to przecież bardzo łatwe, kilka papierków , a zyski nie z tej ziemi. Niestety, nie da się nabrać na takie teksty, gdyż osoby to mówiące nie mają o biznesie w ogóle pojęcia. Lepiej poradzić się kogoś, kto już ma dobrze prosperującą firmę.

Ale pytanie jest czym się zająć? Jest mnóstwo branży do wybory w których to nie ty masz posiadać wiedzę i uprawnienia, ale twoi pracownicy. Jak więc wybrać? Przede wszystkim , musimy sprawdzić, co generuje spore zyski i jest popularne , a przy tym ma przyszłość. Szkoda inwestować w coś, co przeminie i ludzie przestaną się tym interesować. Jak sprawdzić czy nasz pomysł na biznes jest dobry? Najlepiej obserwować to co się dzieje na rynku. Jeśli coś już jest nie modne lub zaczyna poukładać, to nie inwestuj w taką branżę, gdyż może się to skończyć bankructwem. Musisz mieć taki zawód na który zawsze jest popyt. Najlepiej więc otworzyć biuro rachunkowe. Pieniądze będą zawsze, więc nie ma obaw , że braknie klientów. Ale czym w ogóle zajmuje się takie biuro?

Własny biznes
Najpierw zastanówmy się czym jest w ogóle to biuro rachunkowe i na czym polega jego prowadzenie. Jest to działalność gospodarcza. Polega ona nas widzeniu takich usług jak: prowadzenie ksiąg rachunkowych na podstawie dowodów księgowych, które ujmują zapisy wydarzeń w odpowiednim porządku. . Do zadań należy także okresowe ustalanie i sprawdzanie poprzez inwentaryzacje rzeczowego stanu pasywów i aktywów, wycena pasywów i aktywów, sporządzanie finansowych sprawozdań oraz przechowywanie i gromadzenie dowodów księgowych i dokumentów o których stanowi ustawa.

Kto może założyć takie biuro? A co jeśli nie masz kwalifikacji i licencji? Wtedy takie biuro posiadać możesz, ale prowadzisz na rzecz i w imieniu podatników księgi podatkowe oraz inna ewidencje , która służy do podatkowych celów. Sporządzać również w ich imieniu deklaracje podatkowe i zeznania oraz pomoc w takim zakresie. Dzięki ustawie, która została wprowadzona, każdy może biuro rachunkowości prowadzić i w tym celu posiadać certyfikatu księgowego nie musi. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.