By otworzyć biuro rachunkowe, nie potrzeba certyfikatu

Chcesz założyć własną firmę? A wiec nie masz na co czekać i czas zacząć myśleć czym taka firma będzie się zajmować. Do tego potrzeba kreatywności i trochę wyobraźni. Mówią Ci , że zakładanie własnej działalności jest łatwe? Nie słuchaj, ponieważ zwykle nie mówią tego osoby, które rozkręciły firmę. Najczęściej są to ci, którzy pracują na etacie i o takich kwestiach nie mają pojęcia. Dlatego trzeba samemu sprawdzić jak to wygląda od środka. Nie myśl także tak jak niektórzy, że w pierwszym miesiącu będziesz już zarabiał kilkadziesiąt tysięcy. Tak to nie wygląda. Zwykle jest tak, że to Ty musisz inwestować w firmę, aby się rozwinęła. 

W firmie liczy się przede wszystkim pomysł. Musisz wiedzieć w co zainwestować , aby przynosiło zyski. Jak sprawdzić czy twój pomysł jest dobry? Sposób jest łatwy: trzeba obserwować przez jakiś czas rynek. Nie jest to trudne, ponieważ wystarczy , że przejrzysz wiadomości w telewizji czy Internecie. Sprawdź co się najlepiej sprzedaje, co już przestało być modne oaz co jest średnio dochodowe. Postaraj się dobrać taką branże, która nie a chwilowej chwały, tylko jest przyszłościowa. Taka jest np.. rachunkowość. Jest to opłacalny biznes i przyszłościowy, ponieważ pieniądze będą zawsze.

A uprawnienia?
Zanim takiej profesji się podejmiemy musimy wiedzieć czym takie biuro rachunkowe się zajmuje oraz jakie musimy posiadać uprawnienia , aby je prowadzić. Na szczęście posiadanie certyfikatu księgowego do wykonywania takich zadań czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych – nie jest konieczne. Prowadzenie ksiąg rachunkowych obejmuje czynności takie jak ustalane lub sprawdzanie poprzez inwentaryzację rzeczywistego stanu aktywów i pasywów. Ustalanie finansowego wyniku oraz wycenianie aktywów i pasywów.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych, na podstawie dowodów księgowych, które ujmują zapisy zdarzeń w chronologicznym porządku. Przechowywanie oraz gromadzenie dowodów księgowych i innej dokumentacji, którą przewiduje ustawa o rachunkowości. Działalność , która świadczyć będzie wyżej wymienione usługi prowadzić mogą osoby, pod warunkiem, że czynności związane z prowadzeniem działalności będą wykonywane przez osobę, która: posiada pena zdolność do prawnych czynności, nie była skazana wyrokiem pełnomocnym za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów, obrotowi gospodarczemu, pieniędzmi, mieniu, papierami wartościowymi oraz za przestępstwa skarbowe. 

A jeżeli szukasz księgowości dla siebie, koniecznie sprawdź ogłoszenia - biuro rachunkowe.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.