Jak założyć własne biuro rachunkowe?

Poszukujesz pracy? Jeśli tak, to na pewno nie byle jakiej. Bardzo dużo ludzi w Polsce jest bez pracy a jeszcze więcej pracuje w innym zawodzie nie w tym do którego byli uczeni. Wynika to z tego, że nie ma zbyt dużej ilości miejsc pracy. Oczywiście możemy znaleźć ogłoszenia gdzie proponowany jest zarobek z rzędu 6 złotych netto za godzinę. Jest to bardzo niewdzięczna praca i zwykle po takiej zmianie przychodzi się wykończonym. Jest to spowodowane tym, że zwykle takie stanowiska są na taśmie, gdzie trzeba wyrobić odpowiednią normę. Za najniższą krajową, niestety nie da się przeżyć. Trudne jest to nawet jeśli się sam mieszka, a co dopiero jeśli jeszcze jest na utrzymaniu rodzina. Dlatego też wiele osób wyjeżdża za granicę w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków.

Jeśli Ty chcesz mieć pracę, to musisz jej szukać wytrwale i ciągle podnosić swoje kwalifikacje. Dzięki temu masz szanse na większe zarobki. Jeszcze innym sposobem jest zasłonienie własnej działalności. Trzeba jednak mieć na nią dobry pomysł, aby nie okazało się, że nie poradzimy sobie z obowiązkami. Jaką firmę można stworzyć, do której nie trzeba mnóstwo licencji i pozwoleń? Na przykład założyć biuro rachunkowe.

Jak to zrobić?
Jest to przyszłościowy zawód, ponieważ ciągle rośnie zapotrzebowanie na osoby prowadzące usługi księgowe. Duże liczba przedsiębiorstw zleca prowadzenie księgowości biurom rachunkowym. Oznacza to , że świadczenie usług z zakresu księgowości może być bardzo opłacalne. Spora liczba przedsiębiorstw chciałaby aby buro rachunkowe podpowiedziało im jak zwiększyć zyski. Dlatego też pod tym względem przedsiębiorcy narzekają, że poziom doradztwa jest słaby w biurach rachunkowych. Zaś biurom rachunkowym nie podoba się to, że muszą dowozić dokumenty do biura. Tak więc jeśli pojawi się ktoś nowy może mieć bardziej atrakcyjną ofertę.

Aby założyć własne biuro rachunkowe, najpierw musimy wiedzieć czy mamy odpowiednie uprawnienia. Jeśli chcemy prowadzić księgowość musimy posiadać certyfikat księgowy. Doradca podatkowy również kwalifikacje musi posiadać. Jeśli takich uprawnień nie posiadamy, to możemy być tylko jako właściciel biura i zatrudniać osoby, które odpowiednie dokumenty posiadają. Podczas zakładania biura potrzebne będzie ci zaświadczenie o ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. Wymagania takie stawia Ustawa o rachunkowości. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.