Czynności w zakresie biura rachunkowego, które można wykonywać bez uprawnień

Jesteś bezrobotny od kilku lat? W takim razie na pewno nie zaprzestałeś szukania pracy. Wiadomo, że stanowiska, które są zwykle proponowane w ogłoszeniach nie są najlepsze. Najczęściej są to oferty pracy na taśmie, gdzie za godzinę zarobimy 6 złotych. Kiedy więc przyjdzie nam to podliczyć, to wychodzi naprawdę kiepska kwota. Jednak d czegoś trzeba zacząć. Nikt nie rodzi się z kartą kredytową i ludzie, którzy są bogaci to najczęściej sami na te pieniądze zapracowali. Co więcej zwykle oni także mieli kiepską prace na początku. Dlatego też, Ty także możesz zacząć od takiego stanowiska, a później dopiero próbować założyć coś swojego.

Mowa tu oczywiście o własnej działalności. Jeśli tylko masz ciekawy pomysł, to możesz go wprowadzić w życie. Jest tylko jedna zasada: sprawdź czy to się uda. W takim wypadku musisz kontrolować sytuację na rynku. Sprawdź co się sprzedaje, co nie jest już na topie i co już nie wróci. Jeśli okaże się, że Twój pomysł ma przyszłość, to możesz go realizować, jeśli nie, to myśl dalej. Jeśli nie masz żadnego pomysłu, a interesujesz się finansami, to możesz założyć biuro rachunkowe. Nie masz uprawnień? Nie martw się i sprawdź co możesz wykonywać nie posiadając ich.

Nowe ustawy
W rachunkowości zostały zmiany, które nie jednego zastanawiają. Osoby, które prowadziły swoje biura rachunkowe nie są pewne jak teraz wyglądają kwestie prowadzenia książek podatkowych. Czy po wprowadzonych zmianach nadal osoby bez uprawnień doradcy podatkowego będą mogli wykonywać swoją pracę? Okazuje się , że tak. Nie ma się czym obawiać, ponieważ jeśli już prowadzisz taką działalność lub zamierzasz to zrobić, to nadal możesz prowadzić księgi przychodów i rozchodów , a także sporządzać deklaracje podatkowe na rzecz klienta. Usługi takie jak prowadzenie ksiąg podatkowych może wykonywać praktycznie każda osoba. Musi on jednak posiadać zdolność do czynności prawnych oraz nie być karaną za przestępstwa przeciwko mieniu, wiarygodności dokumentów, obrocie papierami wartościowymi i pieniędzmi oraz za przestępstwa skarbowe. Powinna ona także posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

A co pozostaje tym, którzy mają licencję? Adwokatom, doradcom podatkowym, radcom prawnym i biegłym rewidentom pozostało służenie podatnikom opiniami, poradami, wyjaśnieniami z zakresu swoich obowiązków podatkowych oraz celnych, a także sprawach administracyjnej egzekucji. Ich działka jest także reprezentowanie podatników przed organami administracji publicznej. Dla wszystkich jest nadal dostępna możliwość prowadzenia w imieniu podatników ksiąg podatkowych, wszelkich ewidencji do celów podatkowych, a także przygotowywanie zeznań i deklaracji podatkowych. 

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.