Usługi księgowo-finansowe oferowane przez biuro Raś&Raś

Obsługa księgowo-finansowa jest niezbędna w każdej firmie. Odpowiednie rozliczanie faktur czy wypłacanie wynagrodzeń lub podatków wymaga szerokiej wiedzy z zakresu rachunkowości i finansów oraz biegłej znajomości obowiązujących przepisów. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania firmie specjalizującej się w tego typu usługach.

Usługi księgowo-finansowe

Usługi finansowo-księgowe obejmują szeroki zakres działań związanych z całością finansów w danej firmie. Do sporządzania rocznych sprawozdań finansowych, deklaracji podatkowych oraz sprawozdań statystycznych zobowiązane są nie tylko osoby prowadzące działalność gospodarczą, osoby fizyczne czy spółki, ale niekiedy także osoby prywatne, dlatego warto w tym zakresie skorzystać z usług specjalistów. Zaawansowana wiedza z zakresu księgowości niezbędna jest również do sporządzania ksiąg rachunkowych, które muszą być prowadzone wybrane osoby fizyczne oraz spółki. Usługi księgowo-finansowe obejmują również prowadzenie ewidencji środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych oraz wyposażenia. Jedną z podstawowych usług, niezbędnych w każdym przedsiębiorstwie, jest przygotowanie wszelkich przelewów i nadzór nad ich terminowym wykonaniem.

Obsługa kadrowo-płacowa

Usługi księgowe Raś&Raś obejmują także obsługę kadrowo-płacową. Wyspecjalizowana kadra pomoże każdemu pracodawcy zorganizować wszystkie sprawy związane z zatrudnianiem pracowników. Obsługa ta to m.in. sporządzanie deklaracji i raportów wymaganych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, sporządzanie miesięcznych list wynagrodzeń pracowników i deklaracji ZUS. Dzięki przesyłaniu deklaracji przy pomocy podpisu kwalifikowanego, działania pracodawcy związane z ZUS mogą być znacznie przyspieszone. Obsługa kadrowo-płacowa to także nadzór wszystkimi dokumentami związanymi z zarządzaniem pracownikami, czyli sporządzanie umów o pracę, a także obsługa umów zleceń, umów o dzieło i umów akordowych. Działania te obejmują także prowadzenie akt osobowych, przygotowywanie świadectw pracy oraz rocznych rozliczeń podatkowych.

Intrastat – obsługa firm międzynarodowych

Firmy, które zajmują się międzynarodową wymianą towarów, są zobowiązane do korzystania z systemu Intrastat. Od czasu przystąpienia do Unii Europejskiej w 2004 roku wszystkie informacje o towarach przewożonych przez granice państw członkowskich powinny być katalogowane w systemie. Kompleksowa pomoc i obsługa programu jest jedną z usług oferowanych przez biuro Raś&Raś.

Szkolenia BHP i sprawozdania do NFZ

Szkolenia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy są stałym elementem zatrudnienia. Są wymagane podczas rozpoczęcia pracy na danym stanowisku oraz w trakcie pracy w odpowiednich odstępach czasu. Nad ich terminowym wykonaniem oraz organizacją czuwają specjaliści, którzy nie pozwolą na zaniedbania w tej dziedzinie. Nieodzownym elementem zatrudniania pracowników jest także sprawozdawczość do Narodowego Funduszu Zdrowia. Specjaliści z biura Raś&Raś zajmują się przygotowywaniem ofert do NFZ oraz sporządzaniem wymaganych miesięcznych raportów.

Obsługa dla zatrudniających osoby niepełnosprawne

Osoby i firmy zatrudniające niepełnosprawnych obowiązują dodatkowe przepisy i obowiązki. Wszystkie formalności, dokumenty i sprawozdania do PFRON zostaną przygotowane w formie elektronicznej, co znacząco przyspieszy i ułatwi komunikację z centralną instytucją. Dodatkowo biuro przygotuje wnioski o dofinansowanie i zwrot zapłaconych składek. Decydując się na zlecenie usług możemy być pewni, że wszystkie sprawy zostaną załatwione w najlepszy możliwy sposób.

Obsługa księgowo-finansowa to część działalności, którą warto zlecić zewnętrznym sprawdzonym firmom, takim jak biuro Raś&Raś. Specjaliści w różnych dziedzinach zadbają o terminowe i poprawne składanie dokumentów, obsługę pracowników i kontakt z wszystkimi instytucjami zewnętrznymi.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.