Dlaczego warto postawić na sprawdzone biuro księgowe?

​Czy wybór biura księgowego jest rzeczą prostą? Niekoniecznie! Na pewno zgodzi się z tym nie tylko rzesza osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z własnym biznesem, ale również ludzi, którzy mają w tej sprawie niemałe doświadczenie.

Na jakie biuro warto postawić? Naszym, zdaniem – właśnie na sprawdzone. Co jednak kryje się pod tym określeniem i na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę? Zapraszamy do dalszej lektury!

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o specyfice zarówno naszej, jak i innych firm. W tym przypadku jest to kwestia o tyle istotna, że biuro, które sprawdziło się w firmie X, niekoniecznie sprawdzi się we współpracy z firmą Y. Wynika to, chociażby, z wielkości firmy, dochodu czy po prostu nakładów pracy, który jest generowany przez dane przedsiębiorstwo. Jeżeli dane biuro księgowe sprawdza się super w obsłudze małej firmy, to niekoniecznie będzie to również dobre rozwiązanie dla firm średnich czy dużych.

Dodatkowo, powinniśmy brać pod uwagę inne zmienne, takie jak np. kraje, w których działamy. Na pewno jest to jeden z czynników, który wpływa nie tylko na naszą działalność, ale również na sposób obsługi naszej firmy właśnie przez biuro księgowe. Pamiętajmy, że w przypadku specyficznych rynków, które obsługujemy, warto będzie postawić na specjalistów, którzy mają na danych rynkach mniejsze lub większe, ale jednak doświadczenie.

Możliwość kontrolowania działań

Sprawdzone biuro rachunkowe, polecone nam przez osoby, którym ufamy lub przez profesjonalistów, zazwyczaj jest dla nas bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. Dlaczego niekoniecznie dobrą decyzją będzie postawienie na biuro, którego nie znamy i nic o nim nie wiemy?

Powinniśmy zastanowić się, czy jesteśmy w stanie (czyli – czy posiadamy odpowiednie kompetencje?) kontrolować ich działanie? Jeżeli tak – możemy ryzykować. W razie problemów będziemy w stanie (przy odpowiedniej ilości własnej ilości inicjatywy, poświęcając dodatkowy czas) sprawdzić, czy wszystko jest ok. Jeżeli jednak nie posiadamy takich kompetencji – warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Dzięki temu nie będziemy martwić się o to, czy nasza księgowość jest po prostu dobrze i sumienni prowadzona.

Dobra oferta to niekoniecznie dobra współpraca

Poszukując odpowiedniego biura rachunkowego, możemy przebierać nie tylko w ich szerokim wyborze, ale również w wielu ofertach, które zostały la nas przygotowane. Pamiętajmy jednak, że to, co dobre wygląda na papierze, nie zawsze przekłada się na udaną współpracę, terminowe działa czy po prostu nasze zadowolenie.

Jak w wielu innych przypadkach, po podpisaniu umowy realia mogą okazać się po prostu nie takie piękne. Niestety, biuro rachunkowe to zbyt ważna kwestie – jej zmiana nie powinna być przez nas traktowana jak np. zmiana operatora komórkowego. Również znacznie większe są konsekwencje, jakie ponoszą za sobą potencjalnej błędy popełniane w kwestii naszej księgowości.

Jeżeli zdecydujemy się na sięgnięcie po opinię innych osób, to dowiemy się, jak faktycznie wygląda współpraca z daną firmą, już po podpisaniu umowy, gdy np. dział handlowy nie jest już dla nas taki miły. Warto zasięgać takich informacji – są to jedne z tych, które są dla nas najbardziej pożyteczne!

Nie pytaj tylko o fachowców

Gdy nie wiemy, na jakie biuro rachunkowe warto się zdecydować, nie pytajmy tylko o fachowców, które dana osoba nam poleca. Zapytajmy również o firmy, które powinniśmy jej zdaniem omijać! Dzięki temu możemy uniknąć wielu problemów, w końcu firma, która jest polecana przez jedną osobę, przez kolejne 5 może być nam zdecydowanie odradzana – co na pewno nie będzie kwestią przypadku. Nie dowiemy się o tym jednak, jeżeli nie zapytamy, kogo dana osoba po prostu nam odradza.

Trudne wybory

Wybór biura księgowego nie jest prosty. Warto pamiętać jak duże znaczenie dla naszej firmy ma ta decyzja! Dlatego naprawdę nie warto podejmować jej pochopnie, warto za to sprawdzić, kogo polecają nam zaufane osoby.

Jeżeli poszukujecie biura księgowego w Krakowie – z naszej strony polecamy prawdziwych specjalistów, czyli Biuro Raś i Raś. Gwarantujemy, że będzie to dobry wybór. Polecamy sprawdzić ich ofertę, a jeżeli chcecie wiedzieć o nich więcej – na pewno wiele osób powie Wam o nich dobre słowo!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.