Korzyści płynące z kursów dla bezrobotnych

Urząd pracy ma za zadanie znaleźć nam pracę. Jednak nie zawsze z naszym wykształceniem jest to możliwe. Dlatego mamy możliwość dostania się na wszelkiego rodzaju kursy, które poszerzą nasze wykształcenie o nowe cenniejsze doświadczenie, albo zdobędziemy całkowicie nowe doświadczenie, które umożliwi nam pracę w innym niż dotychczas zawodzie. Jeżeli chcemy pracować za granicą mamy możliwość skorzystania z kursów językowych, które przydadzą nam się niejednokrotnie w naszej miejscowości, gdyż w niektórych regionach na wyższych stanowiskach potrzebna jest znajomość języków. 

Dlaczego warto korzystać z kursów?
Aby dostać się na taki kurs, musimy złożyć wniosek. Ważne jest, żeby dobrze uzasadnić go, ponieważ jest to sprawdzane i możliwość dostania się na kurs będą miały osoby, którym będzie to najbardziej przydatne. Oczywiście musimy być osobą bezrobotną, aby się zakwalifikować. Na jedne kursy dostaniemy się bez trudu, na inne będziemy musieli poczekać dłużej. Zazwyczaj jest to spowodowane dużym zainteresowaniem, ponieważ na dany zawód jest obecnie większe lub mniejsze zapotrzebowanie. Warto jest poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, a dzięki urzędom pracy jest to bezpłatna pomoc dla nas.

Urząd Pracy Ci pomoże!
Wielu pracodawców będzie przychylnie patrzeć, na nasze CV widząc, że staramy się poszerzać swoje horyzonty i umiejętności i jesteśmy gotowi na to, aby dokształcać się w każdym wieku. Również dodatkową korzyścią jest to, że podczas odbywanego kursu może być nam wypłacane stypendium. Mamy takie prawo jednak szczegółowych informacji dowiemy się w urzędzie pracy. Wielu ludzi wstydzi się poprosić o pomoc urząd pracy. Nie zawsze jesteśmy informowani o możliwych kursach i musimy się dowiadywać osobiście, gdzie i kiedy możemy odbyć dany kurs. Możemy również sami zaproponować szkolenie, na które jesteśmy gotowi pójść. Urząd pracy ma możliwość zapłacenia za nas, jednak mogą być przeróżne kryteria, jak np. wymagana minimalna liczba osób i dlatego nasz wniosek zostanie odrzucony. Jednak nie poddawajmy się i nawet jeśli nasz wniosek zostanie odrzucony, próbujmy dalej. Często jest tak, że przyszliśmy za późno, albo wybrali kandydatów, którym bardziej od nas przyda się doszkolenie. Dlatego bądźmy dobrej myśli i próbujmy również dostać się na inne kursy, Może znajdziemy inny zawód, który przyniesie nam korzyści i będziemy zadowoleni z nowej pracy.

Zobacz również

Kontakt

Tel: 806 542 142

E-mail: kontakt@ztepoland.pl

Adres: ul. dr Witaszka 6, Piła

Poradnik dotyczący szkoleń oraz funkcjonowania biura rachunkowego.  Informacje i porady na tematy notarialne.